| D3lcious a întrebat:

Funda'!:X Salut!happy Voi aveti frati/surori? Daca da, mai mici sau mai mari? Cum va intelegeti? Si, daca nu va e lenelaughing sa scrieti si o intamplare funny!

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Eu am unul mai marelaughing...cred ca imi ajungelaughingadica ne certam si pe o scama daca-i nevoie"-Hei, vezi ca respiri mai mult aer decat mine!"rolling on the floorpartea funny e ca trebuie sa vina cineva sa ne aduca cu picioarele pe pamant, singuri nu realizam cand sa ne oprimlaughingpartea buna e ca ne impacam de fiecare data (de fapt nici nu ne aducem aminte cand ne-am certat desi el tipa la mine si-n somn)rolling on the floorne si ajutam unul pe altul, nu conteaza la ce, ajutor sa fie.Cand suntem obositi e ceva in genul..."Pleaca, sa nu te vad, am nevoie de forte noi pentru a ma certa cu tinelaughing)(amandoi foarte incapatanati)Vorba noastra"Cine cedeaza primul e prost!"(asta se aplica numai la noi doi)de aceea ne certam fara oprire, cand trecem pe langa mama ne injuram unul pe altul in gand, amandoi suntem constienti de asta, cred ca poate fi plecat in alt oras si tot in gand ne injuram (doar ne caracterizam unul pe altur, cred ca comunicam prin telepatie)laughingcand ma suna"Taci, ca nu esti mai desteapta, avem acelasi sange ai uitat?"il cred, dar parca tot al meu e mai rosu rolling on the floororicat de mult ne-am certa tot frati ramanemhappy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din pacate nu am nicio sora/frate. Mi-as fi dorit mult unul, dar ma multumesc si cu fratiorul meu prin alianta the Big Steflove struck
Intamplari amuzante ar fi multe.Stilul cum agata el fetele ma face sa ma bag sub masa de ras.Are niste replicioh go onMi-a zis ca nu ma mai ia cu el cand merge la agatat ca ii alung "prada"phbbbbt

| Alina0491 a răspuns:

Eu am 2 surori. Una mai mare 21 cealalta mai mica 11 eu mijlocia 19. Cu soramea mica nu am intamplari datorita anilor dintre noi. cu cea mare sunt, de cand m-am nascut ma batea si-mi fura mancarea sad erau zile in care ramaneam doar noi doua acasa si fiindca nu faceam ce-mi spunea ea ma batea si ma dadea cu capul de mobila si plangeam ore in sir iar pe cand trebuiau sa vina ai mei acasa imi dadea bani ca sa nu o parasc laughing acum ea s-a mutat cu logodnicul ei si sincer ii simt lipsa sad

| Anduciu a răspuns:

Buna!happy
Da, am o sora geamana.Amandoua avem 14 ani si ne intelegem aproximativ bine, cu toate ca ne certam in fiecare zi, motivele fiind diverse.Ne certam din orice banalitate[una dintre noi nu a facut patul/ne e lene sa pregatim masa cand suntem singure/sa hranim cainii, etc], dar avem si momente in care ne iubim excesivlaughing). Ceea ce e grozav e ca ne putem ajuta una pe alta la teme.De exemplu, atunci cand suntem in criza de timp cu lectiile, una dintre noi scrie la o materie, cealalta la alta, apoi copiem.La scoala stam una langa alta, deci copiem mai mereu.big grin

| me_3408 a răspuns:

Hey! am si eu o sora cu un an mai mica
NE CERTAM CAM 12 ore din 24 big grin bine si 8-9 cand dormim nu se pun happy Adica e mai mica cu un an, dar...nu e ca nu ne suportam nu ne intelegem. Loomea care nu are frati si surori. zic ca voi trebuie sa va intelegetzi etc etc, da nu-i adevarat laughing toti fratii se cearta

| ank a răspuns:

Salut si tiehappy
mda.eu am o sora mai mica cu 6 anibig grin
eu am 16.deci iti dai seama ce bine ne intelegem straight face
ea incearca sa ma imite intru totul.si deja o face, deci e clar ca aceleasi semne nu se atrag.ci dimpotriva, se respingx_X
asa e si cu noi. dar totusi mai avem unele momente. vreo 30 d minute p zi asa cand e armonie intre noi big grin dar. din pacate.lucrurile frumoase dureaza si putintongue
dar la urma urmelor.imi place ca am o sora deoarece am o persoana in plus cu care sa impart iubirea.si pe care o sa o am alaturi pe parcursul vietiihappy
Povestea ta care e?

See ya!^^
>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna`!

Eu am 14 ani, iar fratele meu este cu 6 ani mai mare (20). Din start, ceva nu suna bine laughing Toata viata ne-am ciondanit. Ne certam pentru orice. De la locul pe scaun in fata calculatorului pana la o bucatica de ciocolata. Ca orice frate, a avut mereu si partile lui bune. Cand am avut nevoie s`a straduit sa ma ajute la teme, cand eram racita imi aducea ceaiul la pat si acte de`astea de caritatelaughing Anul trecut pe vremea asta s`a dus la Bucuresti la facultate (Noi stam in Predeal) si am fost atat de bucuroasa love struck Mai venea acasa rareori in week`enduri si in vacante. Doar ca, la scurt timp dupa plecarea lui am inceput sa realizez ca tin foarte mult la el si ii simt lipsa. Prea multa banalitate in viata mea. Imi place libertatea, profit mereu la maxim, dar totusi... Casa era doar a mea si alor mei (care sunt de dimineata pana seara la serviciu) asa ca era totul prea linistit. De`a lungul primului sau an de facultate ne-am tot trimis mesaje pe diverse teme (Unde ai pus USB`ul de la aparat; unde ai descarcat pozele de cand am fost nu stiu unde; ii aminteam cand era vre`o sarbatoare -Vezi ca azi e Sf.Andrei,sa nu uiti sa le faci urari prietenilor!- etc etc Vorbeam destul de des si la telefon, cand venea pe`acasa mai petreceam timp impreuna-un film, o plimbare, mancam amandoi, faceam curatenie-una alta.Vara asta cand a avut examene eu m`am dus la Bucuresti in vizita la o prietena si am stat o noapte si la el si seara am iesit la o terasa, ne-am plimbat si dup`aia am stat acasa la povesti pana dimineata. Acum ce sa zic, toata vara si pana acum m`am `obisnuit`cu el laughing. Adica s`au schimbat foarte mult lucrurile intre noi. Se vede ca ne-am maturizat amandoi, fiecare lasa de la el si ne intelegem de minune. Acum urmeaza sa plece din nou si chiar imi pare rau. Dar oricum, simt ca am un frate si il ador enorm.love struck

Cam kilometrica treaba pe aici laughing Tu ai vrut`o!