| leila255125 a întrebat:

Fundaaa Bună TPU! Ce surpriză aş putea face profesorilor împreună cu consiliul elevilor de ziua profesorului? Funda neapărat celui mai bun răspuns! Fundaaa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, eu nu am prins "ziua profesorului", dar am multe amintiri frumoase cu fostii mei profesori. Cred ca le-ar place ca fiecare din clasa sa le spuna cate o frantura de poezie, si la final sa-i invitati pe toti la o piesa de teatru. Dati-le flori, si ii veti induiosa la culme. Nici un cadou nu va fi suficient pentru ei. In scoala va petreceti poate o mare parte din timp, ei sunt parintii postrii in scoala. Eu unul nu m-am lasat pana nu am predat si eu un an in liceu sa vad cum este de cealalta parte a baricadei. Mi-am dat seama ca este doar o alta treapta a educatiei mele. Voi stiti ca profesorii toata viata invata, invata yehnici noi de predare, invata metode noi de ascultare, etc, Sunt supusi tot timpul stresului, si unii incearca tot timpul sa se autodepaseasca. Nu-mi mai amintesc daca aveam pe statul de plata, dar profesorii ar trebui daca nu au sa aobe "spor de stres".

1 răspuns:
| 12121998 a răspuns:

Eu cred ca o bune idee ar fi sa le oferiti ceva mic si semnificativ, dar sa fie insotit de un mesaj la fel de mic, cum at fi - Esentele tari se tin in sticlute mici!