| YrINaismissingtheoldTPU a întrebat:

Fundita! Buna TPU...deci:in ultimul timp nu am mai citit prea mult.desi imi placea:-s.acum ca am ceva timp liber as vrea sa imprumut o carte de la biblioteca nu prea mare si interesanta. vreo idee? explicati-mi si cum e cartea va rog:*

multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Tso a răspuns:

Arthur Golden - Memoriile unei gheişe
Mi-a plăcut în mod expres maniera în care este scris romanul: mărturisirea de bătrâneţe, înşuruirea amintirilor celei ce a fost cândva gheişa Nitta Sayuri. Romanul capătă astfel tensiunea mărturisirii, impresia glasului pe care l-ar fi avut deja bătrâna gheişă. Pentru mine este o carte minunată ce la sfârşit chiar m-a emoţionat profund, este o carte care merită citită cu atenţie şi trăită prin forţa mărturisirii şi a subiectivităţii profunde.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vrei ceva interesant si frumos in acelasi timp iti pot recomanda eu cevatongue
alexandre dumas-masca de fier [cartea pe care o am eu are abia 130 de pagini]
hector malot-singur pe lume
daniel defoe-robinson crusoe
F. B. Hodgson-micul lord
ronald dahl-matilda
ronald dahl-uriasul cel prietenos
mark twain-print si cersetor
nu plange sub clar de luna-da nu mai stiu exact cine a scris-obig grin
oricum lectura placuta:*

| Maria_5356 a răspuns:

Eu citesc multe carti psihologice, pentru ca ai si de unde sa inveti. eu iti recomand. sa iei o carte de tipul acesta pentru ca iti dezvolta si gandirea, si cunostintele despre tine happy! Iti propun cartea : Mama si sensul vietii de Irvin D. Yalom :* bafta la citit, daca ai intrebari ma poti contacta pe : maria.ioana_17@yahoo.com :*