| Aleeeeeeee a întrebat:

Fundita love struck Vreau cateva statusturi gen [ M-am schmbat, nu mai sunt acelasi copil... ] despre copilarie, adolescenta... love struck

mersi :*

2 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

1. Eram doar un copil ce nu intelegea. Si tremuram cum n`am tremurat in viata mea. Am pus un pas in spate si inca unul.Strangand din dinti, inclestand pumnul.

2. Copilaria este INIMA tuturor varstelor! Spune-mi şi voi uita, arată-mi şi poate îmi voi aduce aminte, implică-mă şi voi înţelege!

3. Doreste-ti succesul si nu perfectiunea. Nu renunta niciodata la dreptul tau de a gresi, pentru ca atunci iti vei pierde abilitatea de a invata lucruri noi si de a inainta in viata.

. Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce'i mai frumos.

5. nu merita sa-ti pui sufletul la picioarele cuiva, merita sa fii desteapta si independeta, baiatul care te iubeste intr'adevar apare si el intr'un sfarsit.

6. Intotdeauna am cautat incredere si tarie in cei din jurul meu dar le-am gasit mereu in mine, acolo erau dintotdeauna.

7. nu iti ura propria viata cand simti ca totul e pierdut, e doar imaginatia ta pentru ca dupa fiecare lacrima urmeaza zambete, asa cum dupa fiecare furtuna urmeaza soare.

8. eram fericita candva, multe s-au schimbat. Cei cu care impartseam tot au intors spatele, au plecat! cati ati ramas alaturi de mine?! si catsi ma veti ajuta atunci cand cad sa ma ridic?!

9. Copilul din mine are nevoie de îndrumarea ta. Ai de gând să-l abandonezi, când mai are încă puţin şi-şi realizează visul?

10. Iar universul meu, micuţ cum era încăpuse într-o cutie de bomboane. Avea suficient spaţiu pentru mine şi pentru visele mele.

11. Oare cati o sa sufere

sa cada din picioare?

sa faca remiza

cand joc eu un meci mare…

viatai ca 2 zaruri aruncate la intamplare…

sa te ridici, sa pleci dintr-o singura aruncare…

12. Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele.

13. Tocmai scrii povestea unei despartiri, pui pe foaie lacrimi ce sunt si amintiri, orice ai spune acum nu mai vreau sa lupt, imi repeti intr-una ca te vei schimba, mi-ai promis mereu ca va fi cum era... orice ai spune acum nu mai vreau sa lupt, de ce plangi la nesfarsit? nimeni n-a gresit, da vin pe mine, ochii mei sunt goi n-au lacrimi pentru noi, lasa-ma sa plec.

14. Prefer sa ma descurc cu ce am, prefer sa nu tac, prefer sa nu las, prefer sa sper in continuare, prefer sa cred ca dupa nori urmeaza soare.

15. Sub haine, prin cearsafuri, in oglinda si in fata noastra nu ne putem ascunde de noi insine.

16. blocata intre 4 pereti.am multe de zis. vreau sa ajung acolo unde mi-am promis.restu-i ca un hoby dar totodata si un drog.incerc sa fac ceva. din lumea mea sa descriu tot.

17. Nu plange piesa nu s`a terminat, scena de final nu s`a jucat.Nu conteaza daca sala s`a inchis, crede in drumul ce ti s`a deschis.

Fii un adolescent cu suflet de copil si vei fi cel mai fericit.

"nasterea este inceputul mortii";"Adolescenţa nu este doar o perioadă importantă a vieţii, ci şi singura perioadă când putem vorbi despre viaţă în sensul complet al cuvântului.";"copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile

Teenagers are so hard to understand, but nobody can understand you!

Copilaria este cea mai pretioasa floare din gradina vietii, insa dupa ce se ofileste va ramane doar in amintiri.

Daca soarta ne va face

Pe unii mari, pe altii mici

Sa nu uitam copilaria

Ce ne leaga ca amici!

Salveaza-ti copilaria, chiar si la 14 ani, nu te purta foarte matur, traieste clipa!

Amintiri din copilarie... de I.Creanga, mi-a deschis sufletul si m-a facut sa regret ca nu am petuit copilaria inca de la inceput.

Noi, copii, dorim sa fim adulti, iar adultii doresc sa devina din nou copii. De ce nu pretuim copilaria cat mai avem timp? DE CE?!

Sper ca ti-au placuthappy. Mie imi plac

MaRrY:X:X

| RoRoxana a răspuns:

Nu mai sOont FetitSsa p`care Oo Stiai uh d multbatting eyelashes... pOoate nici n`Ai oObServat... d`La un Timp Am mai CresCcut:X

Cand ErAm CoOpIl Era Usor Cat Imi E De Dor... AcuM Nu Mai PoTh Sa ZbOr... InOcEnTha DeAsUpRa TuTuRoR[love struck]

Un gri c0lorat, un aLb mat, un verDeee` reSpinS, un r0uz aLaturat, un Chip de neUitat, o pieLee` finaaa`, un deSen de copiLaaa`!

Pentru Ca'i Doar o PustoaiCaa! Crezi ca stie ea Ce Vreaa!? Stie Sa'L maNce Pe Ta'su d' Bani...LaSa...sa Mai Treaca Catsiva Ani, Sa vezi ce Buna se Face Ea! Oo sa Spui"Ahh, Ce n'as Da sa Fie a meaa!"