| Dulcika28 a întrebat:

Ghinionul ma urmareste la tot pasul, anul 2014 a fost si inca este un am foarte greu pentru mine, mi s-au intamplat numai lucruri rele. 1. Cum pot scapa de ghinion, ceva vraji, rugaciuni zicale orice, va rog!
2. Credeti ca ghinionul vine de la faptul ca am plans in noaptea de revelion? Dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| HappySadness a răspuns:

Nu te mai chinui cu lucrurile astea babesti, sunt doar niste prostii. Nu exista ghinion, ci doar coincidente! Probabil vine din interiorul tau, nu te mai gandi la asta si pastreaza-ti in minte ideea: "Am noroc, nu ghinion" si sa vezi ca lucrurile vor lua o intorsatura mai buna happy Totul tine de perspectiva happy

| Ritsuko a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in asa ceva, eu am facut-o mai demult si devenisem paranoica cu ''pisica neagra '' si cu ''aruncatul sari peste umar''. Daca crezi in ele sau daca doar le susti incepi sa visezi dupa la chestii ireale si te tot gandesti de ce nu poti dormi noapte si de ce ti se intampla lucruri rele.

| KeepcalmandloveToto a răspuns:

Nu, e doar o superstitie...Incearca sa privesti lucrurile dintr-o lumina pozitiva si poti sa nu te mai gandesti la lucruri rele.