| YouAreGivingMeAHeartAttack a întrebat:

Heei :3 Puteti sa imi explicati si mie cum fac fetele sa aiba si thigh gap si forme? Ca nu inteleg. Eu inainte eram "putin grasuta" si aveam niste forme (ma rog nu chiar atat de mari) si dupa am vrut sa slabesc pentru ca toata lumea imi zicea ca sunt grasa sad si am slabit 11 kg si mi s-au dus toate formele. Ma simt ca o scandura :'( Deci cum fac fetele sa fie slabe cu forme?

3 răspunsuri:
| Disharmony a răspuns:

Ai pus două întrebări diferite, dar o să îți răspund la ambele.

Acele „forme", care de fapt reprezintă o cantitate echilibrată de mușchi și grăsime, dobândită prin exerciții (acum știi răspunsul la „slabe, dar cu forme"), nu au nicio legătură cu distanța dintre coapse (aka thigh gap), aceasta depinzând doar de structura oaselor.

Pont: Nu mai lua în serios absolut toate pozele pe care le vezi pe site-uri gen thinspiration, fiindcă îți îmbolnăvesc mintea cu un ideal realizat, de cele mai multe ori, în Photoshop, la care n-o să ajungi niciodată. De ce? Pentru că e fals și stupid.

| bbu2eugen a răspuns:

Incearca sa faci un sport de ex inot.

| ioanaaa65 a răspuns:

Stai linistita, fato. Nu-ti trebuie thigh gap ca sa reusesti in viata. Si nici parerile si presupunerile celorlalti nu te ajuta.Marie Curie, Albert Einstein, si toate personalitatile mari ale lumii au avut thigh gap? Nu, si totusi au reusit. Nu te stresa, esti uimitoare asa cum esti! :) https://www.google.ro/......ps?/search daca chiar ai nevoie.