| SmileForMe12 a întrebat:

Heei! Cum sa fiu mai sociabila si sa scap de timiditate? Sunt destul de timida si atunci cand ies cu cineva pe afara nu stiu ce subiecte sa vorbesc.HELP MEE

Răspuns Câştigător
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Bun.
Ca sa scapi de timiditate va trebui sa petreci cat mai mult timp cu prietenii ( la scoala ) Conteaza si varsta, bineinteles ca o persoana la 14 ani este mai timida decat una la 18 deoarece nu are acea experienta (de comunicare) sa zic asa. Lasa-i pe ei sa deschida subiecte si tu le asculti cu atentie, iti poti da si parerea happy Vorbitul la telefon o sa te ajute cat de cat happy Vorbeste cu persoane de varsta ta ^_^ Dupa treci la restul happy Bafta

1 răspuns:
| 010123 a răspuns:

Pai, ai putea sa cauti si tu artisti si trupe care-ti plac si ai putea sa-ti impartasesti parerea cu acea persoana.