| Crazygirl11223344 a întrebat:

Heey
Am 13 ani si am o mica mare problema toti colegii mei de clasa rad de mine din cauza sprancenelor nu m.am pensat niciodata,mama nu prea este de acord sa ma duca la salon pentru ca nimeni nu face cu penseta mea si nici nu cunosc pe nimeni care sa stie, am mai incercat tehnica aia dupa forma fetei dar niciodata nu am avut curaj sa pensez dupa ce am tras liniile, nu stiu cum sa o conving i.am spus ca sunt luata in ras de colegi,ca nu ma simt bine asa,ca sunt complexata,raspunsul ei a fost ca nu trebuie sa ma intereseze de ceilalti si ca ma penseaza ea(nu stie) si mai mult ca SIGUR imi face sprancenele urate(ea nu s-a pensat niciodata asa este fel pur si simplu nu ii cresc) stiu ca multi o sa-mi spuneti ca sunt mica dar fara sa exagerez sunt unite, am intrebat.o de ce nu ma lasa la salon si a zis ca pot lua boli chiar daca te face cu ceara te da si cu penseta, in fine intrebarea mea este cum pot sa o conving sau cum pot sa ma pensez singura (o metoda usoara fara aia cu forma fetii)

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cati ani ai? Poti sa o lasi pe ea sa smulga firele dintre sprancele si sa nu umble la lungime si grosime.

| Aasdfghj a răspuns:

Scuze, acum am vazut cati ani ai. Esti destul de micuta sa incepi sa dai forma sprancenelor. Poti face cum ti-am spus in raspunsul anterior.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pentru ca e prima data cand te pensezi ar fi indicat sa mergi la salon ca sa ti dea o forma frumoasa la sprancene. Roag o insistent sa te duca la salon Promite i ca te vei stradui sa iei note mai bune ca a i s o ajuti la diverse treburi gospodaresti. Ba chiar ar trebui sa faci unele lucruri care merita recompensate ulterior. Convinge o ca e normal pentru o fata sa se penseze, e o chestie ce tine de estetic. Si nu vei lua nu stiu ce boli de la salon deoarece respecta cosmeticienele respecta unele norme stricte de igiena.

| gratargratar a răspuns:

Du-te la salon linistita, ca nu o sa iei boli. Du-te la cineva cunoscut pentru treaba asta.
La inceput o sa se enerveze maica-ta, dar dupa aia o sa-i treaca.

| leapșa a răspuns:

Strange bani si du-te singura sau cu o prietena mai mare.

| dactic600 a răspuns:

Eu te-aș sfătuii sa nu te pensezi singura, am facut eu asta timp de 3 luni fara sa am habar si Ițic zic cu toată sinceritatea ca mi-am stricat atat de rau sprâncene încât abia dupa 4 luni le-am dat o forma cat de cat normal, e foarte important de unde pensezi, cat pensezi si cum, cel mai bine la o cosmeticiană prima oară, ai putea sa mergi cu o ruda mai mare de cat tine prima oară in cazul in care mam ta nu e de-acord iar ulterior sa spui ca si ea a zis ca s mai bine sa te pensezi, sau sa mergi cu o colega penseta arătându-i ca e normalwinking!