| CrIsTinaMiky a întrebat:

Heey vine ziua unei dintre cele mai bune prietene ale mele! Am de gand sa ii scriu o scrisoare, si sa ii cumpar ceva! Ma puteti ajuta cum sa incep? Cateva ideei de`ale voastre m`ar ajuta putin!puppy dog eyes Si cateva statusuri ar merge!big grin Voi ce i`ati facut prietenei voastre cadou, sau ce i`ati scris?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Victorita15 a răspuns:

Salut. Am o sugestie pentru tine. Dupa parerea mea, ar fi un cadou foarte deosebit. Ca cadou, iti propun sa ii iei o geanta, o bijuterie ceva, o caciulita draguta... Ceva ce i-ar fi de mare folos. Tu ii stii gusturile mai bine, asa ca cred ca stii de ce are nevoie. Nu o intreba direct, deoarece isi va da seama ce vrei sa-i cumperi. Deci, din puntul meu de vedere, ar trebui sa ii cumperi un cadou ce i-ar prinde bine, dar tine cont si de preferintele acesteia (de culoare, dimensiune etc.). Impacheteaza cadoul, ca sa nu-si dea seama de la inceput ce i-ai cumparat. Cred eu ca deseori ti-a spus ca vrea o geanta sau un colier etc. Implineste-i dorinta! Ca sa o feliciti in cel mai frumos si deosebit mod iti propun sa... Vorbeste cu parintii acesteia, iar daca ontr-adevar te stiu bine nu o sa ezite sa te ajute in asta. Roaga-i sa iti dea cheile de la apartamentul lor. Infrumuseteaza apartamentul cu baloane, petale de flori. Decoreaza casa si asteaptati prietena acolo. Baga de seama sa te ascunzi undeva ca sa se mire de ornamente. Inchide usa (am in vedere de la apartament) si ascunde-te. Cind intra, fa-i o surpriza si ofera-i cadoul. Cred eu, ca daca parintii ei au incredere in tine, iti vor permite sa organizezi asta. Dupa parerea mea, asta ar fi cea mai originala metoda de a o felicita. Mai pregateste un ceai sau o ciocolata calda si mult succes. Sper ca te-am ajtuat! Iti propun sa scrii din inima. Scriei ca iti coloreaza viata, ca ii esti cea mai buna prietena, ca fara ea viata ta nu ar fi atit de frumoasa si de colorata. Multumeste-i ca exista in viata ta. Paa)