| Iordache_Alexandra_2000_Z5go a întrebat:

Hei...am 12 ani si imi mananc unghiile cam de la vreo 2 ani,si vreau sa imi creasca,dar nu pot sa le las...e un tic si nu il pot controla deloc! Stiti cumva niste solutii de crestere a unghiilor? Mai pe scurt, cum sa iti creasca unghiile! Va rog ajutati-ma! Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singura solutie este sa te autocontrolezi tu, stapandindu-te sa le mai rozi!
Ti-as spune sa le dai cu ardei iute pe unghii, dar o sa fugi cu botul in borcanul cu apa si tot nu ajuta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca cu lac de unghii, este amar la gust si te va impiedica sa le mai rozi.

| devilshelp a răspuns:

Degeaba ceri solutii sa creasca mai repede daca tu le rozi. Prima data te dezveti de ticul asta. Incearca ceva: alege-ti doua degete de la fiecare mana pe care nu ai voie sa le rozi timp de o saptamana. Daca reusesti continui cu trei si asa mai departe. Ca sa faci treaba mai simpla da-ti cu oja unghiile pe care nu ai voie sa le rozi. Iar daca crezi ca arata ciudat fa-ti o manichiura care sa aiba acele 2 degete de culori diferite. Succes!

| Señor1ta a răspuns:

Ulei de ricin, cremă de gălbenele, și zeamă de lămâie, le întărește și nu o să le mai rozi având gust de lămâie