| solovastra a întrebat:

Hei! Am nevoie de ajutor.Imi place de un baiat cu doi ani mai mare ca mine,dar de fapt totul a inceput de anul trecut.El place o fata,eu am uitat de el pana ieri,la petrecerea de Halloween.A venit in clasa la noi si a dansat si el, si iar m-am indragostit de el.Ce as putea sa fac? Mereu ma gandesc la asta sad Funda!

1 răspuns:
| Marselina a răspuns:

Spui ca el place o fata asta nu este prea bine, dar asta se poate schimba. happy Incearca sa-i atragi mai mult atentia vorbeste mai mult cu el, dar nu exagera o sa te creada disperata vreau sa zic sa-l bagi in seama nu cum ai facut anul trecut si ai uitat de el. Nu uita incearca de fiecare data sa fii sincera cu el si sa fii tu insati sa nu te dai drept cineva care nu esti tu. Incearca sa-i spui unele defecte ale tale sau secrete nu prea mari si astfel va avea impresia ca tu te bazezi si ai incredere in el. Daca nu merge iti sugerez sa renunti nu se merita sa te zbati pentru cineva caruia nu-i pasa! Ai grija de tine si mult succes! :*