| Crysstallss a întrebat:

Hei,am nevoie de un sfat nu stiu ce sa mai fac.O colega de clasa imi fura cea mai buna prietena,care este tot in clasa cu noi,ele se cunosc de mai mult timp, dar eu cu ea suntem cele mai bune prietene de aproape 3 ani si incet,incet fata respectiva imi fura prietena,o invita in oras, la scoala stau numai impreuna si acum prietena mea nu imi mai cere sfaturi mie ci ei si am inceput sa ma cert foarte des cu ea si ea apeleaza numai la fata respectiva...chiar nu stiu ce sa fac, cum sa o recuperez...

Răspuns Câştigător
| Cristinutza234 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai comporti ca a treia roata de la caruta(adica nu o mai face pe prietena ta ca mai ai nevoie de ea). Gaseste-ti alta prietena, si atunci fa-o si tu pe ea sa se simta cum te simti acum. Apoi, las-o pe ea sa vina si sa te caute sau sa-ti ceara sfatul, daca pana acum te-a lasat a nimanui. Poate ca s-a saturat de bunatatea ta. Cred ca stii proverbul: Cand esti bun, esti luat de prost.