| Anailyn a întrebat:

Heihappy Am o mare dilema, la anul voi termina liceul, si nu stiu ce sa fac mai departe, m-am gandit la 3 optiuni cum ar fi Drept, Jurnalism sau Geografie, dar ce as putea sa fiu pe viitor, adica cateva meserii...O alta alegere ar fi fost domeniul bancar, deoarece eu in liceu sunt pe profil economic si imi place enorm ceea ce invat, insa nu ma prea impac cu matematica si as vrea sa o evit in facultate. Voi ce ma sfatuiti?

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Economia merge mana in mana cu matematica asa ca iti sugerez sa te apuci de invatat daca asta vrei, altfel te lasi.
In locul tau pe economie as merge totusi, pentru ca te avantajeaza profilul din liceu. In plus, la celelalte nefiind un profil uman, nu ai aprofundat materia in aceeasi masura. Este greu sa tii ritmul apoi.
Asta este parerea mea. Nici eu, nici restul TPU nu putem lua decizia pentru tine. Eu zic sa te mai sfatuiesti cu parintii si prietenii si sa privesti de toate partile avantajele si dezavantajele. Sper sa fi ajutat.