| smileyface11 a întrebat:

Hei! Am o problema. acum cateva luni eu si prietenul meu ne-am despartit, a fost prima dragoste. N-am facut nimic mai mult decat trebuia..Am ramas amici.iar acum e suparat pe mine din cauza unei mici "farse" pe care i-am facut-o prin mai. A fost doar o gluma si n-am vrut sa se supere pe mine sau mai mult de atat! Mi-am cerut scuze de 2-3 ori,iar el ori nu mi-a raspuns, ori mi-a spus sa-l las in pace. Va rog dati-mi un sfat! Inca tin la el!

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Cere-ti scuze d ela el si roaga-l in numele a ceea ce ati trait impreuna si a faptului ca sunteti amici in prezent sa treaca peste aceasta. spune-i ca a fost o prostie din partea ta pe acre o regreti nespus si ca nu ii vei mai face astfel de farse niciodata. spune-i ca el a fost o persoana foarte speciala pentru tine, fiind si prima ta dragoste si spune-i ca nu ai vrea sa-l pierzi dintr-o astfel de gluma pentru ca inca mai tii la el si ai vrea sa-l pastrezi macar ca amic. vezi cand vorbesti cu el sa folosesti un ton cald si dulce si sa-l privesti cu dragoste in ochi si cu siguranta se va lasa impresionat de sinceritatea regretului tau si a afectiunii tale pentru el si te av ierta. Pe viitor insa nu-i mai fa afrse daac stii ca nu tine la gluma si ca se supara din asa ceva.

| M00NLighT a răspuns:

Poi de obicei nu prea se fac farse d'alea "proaste" ca sa zic asa...ce gen de farsa i-ai facut? Una proasta sau una d'asta asa sa rada si el?