| wintertime a întrebat:

Hei :*
am o problema. sunt clasa a 9a filo
si as vreaa, sa ma mut la stiinte sociale
pentru ca nu-mi place la filo. nici colegi nici profilul sad
ce parere aveti. fac ceea ce trebuie?

2 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Daca simti ca locul tau nu e in clasa aia si iti plac mai mult materiile de la clasa de stiinte sociale, eu zic sa te muti. Dar intereseaza-te si cum sunt colegii si profesorii de la clasa aia ca sa nu ai vreo surpriza neplacuta. Succes!

| Raiden a răspuns:

Filologia si stiintele sociale sunt aproximativ la fel cu unele exceptii.
La stiinte sociale nu mai dai teza la latina ci dai la logica, in rest la fel.
Schimbarile vor aparea din clasa aXIa, la st. sociale n-o sa mai faci latina iar la filologie nu mai faci matematica. plus ca la ambele profile n-o sa mai faci biologie, fizica, chimie, muzica, desen.
Eu sunt clasa aXIa la Filologie, imi place mult dar la fel ca tine la inceputul lu aIXa voiam la stiinte sociale. Mi-a trecut, iubesc filologia. love struck