| Anake a întrebat:

Hei. am si eu o intrebare. Cum as putea sa fac sa mearga androidul mai rapid? Nu am foarte multe jocuri (am mai dezinstalat din ele), am un antivirus (nu apare ca are virusi sau ceva) si cu toate astea imi merge netul destul de greu, mai ales facebookul care se inteapa. Pe langa asta, daca intru pe google pe orice link dureaza o gramada pana se incarca pagina. (normal, la inceput nu era asa) Ceva sfaturi? Multumesc anticipaaat:*

3 răspunsuri:
| SpawNury a răspuns:

Daca te conectezi prin Wi-Fi, si nu ai un semnal bun sau ai Wifi-ul slab, atunci logic ca va merge foarte greu, si Facebook, si toate celalalte care sunt conectate la net. Intra pe Google Play si vezi daca sunt update-uri pentru programele care fac probleme. Daca ai o versiune de Android mai mica de 4.0 atunci verifica daca exista un update de Android pentru smartphone-ul tau, daca da, updateaza-l. Totusi, iti sfatuiesc sa dai o resetare odata la 3/4 luni.

| raducu2405 a răspuns:

Da-i o resetare si va merge perfect ca la inceput

| Jaguarss a răspuns:

1 dezinstaleaza antivirusu nu ajuta la nimic
2 actualizare versiunea de android asta daca nu ai ultima versiune.
3 resetare din fabrica
. asta i-am facut eu la telefonul meu cand mergea greu.