| anonim_4396 a întrebat:

Hei am si eu o problema. E vorba despre doi baieti. Eu de ceva vreme sunt cu un baiat pe care il iubesc foarte mult insa din pacate el a trebuit sa plece in Spania. De cand a plecat relatia a inceput sa mearga tot mai prost. Gelozii peste gelozii. era gelos pe orice. din orice si bineinteles degeaba! Incetul cu incetul relatia s-a spulberat. Inca il iubesc foarte mult. Exista un baiat care incerca de vreo 6 luni sa fie cu mine si eu nu am vrut.insa acum fiind disperata si distrusa am acceptat. Acum sunt cu el insa nu mi`l pot scoate pe fostul din cap. Tot timpul ma gandesc la el, involuntar. Orice as face tot la el imi zboara gandul.Partea cea mai proasta este ca si cand sunt cu actualul si ma saruta ma gandesc la fostul. Nu vreau sa `l ranesc prea tare pe baiatul cu care sunt pentru ca sun constienta ca nu simt nimic pentru el si nu stiu daca voi putea vreodata sa simt.Stiu ca ma iubeste si tocmai din motivul acesta nu vreau sa-l fac sa sufere prea mult. Dati-mi un sfat va rog. Ce sa fac?

1 răspuns:
| hjjd a răspuns:

Daca nu tii la el nu trebuia de la inceput sa fi cu el...o data si odata tot va afla ca tu nu simti nimic pentru el si i vei pierde increderea.il vei dezamagii foarte tare. sfatul meu:nu te juca cu sentimentele cuiva.eu cred ca ar trebui sa rupi relatia acum.inainte sa afle de la altcineva ca nu tii la el(asta in cazul in care mai stie cineva).si in legatur cu cel din spania.uita-l.stiu ca este greu.dar nu are nici un rost sa iubesti pe cineva care nu este langa tinelove struck