| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Hei.As vrea sa stiu mai multe detalii despre ideea de nuantator sa zic asa. Dauneaza parului, cat tine/in cat timp se duce, cat costa, etc? Cele mai multe detalii » funda.Multumesc.

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu ultima oara cand mi-am accentuat nunatele parului cu henna a fost acum 2 luni si 3 saptamani, deci, cred ca efectele hennei s-au cam dus.

Eu ma gandeam sa imi fac niste suvite blondii, fara a afecta parul, ceva in genul:sirop d l amaie, decoct de musetel si inca ceva definitoriu, care sa "tina" culoarea".Nu as vrea sa bag oxidant.

Mai stiu de niste vopsele de par, non-agresive, Colour Soin, dar nu am incercat sa vad ce si cum.Nasa mea este incantata, dar ea e incantata de orice i se intampla sau folosesteras, deci, nu prea pun baza in spusele ei. APoi, imi e teama sa nu imi stric parul pe care in toata existenta mea nu l-am vopsit decat de cateva ori, si asta ca sa acopar niste suvite date gres de catre o coafeza cu mana proasta!

| fuckThisLife a răspuns:

Nu costa mai mult de 10 lei si nu dauneaza, culoarea dispare dupa cateva spalaturi, e ft okhappy