| Drops07 a întrebat:

Hei! Aveam pus pe Facebook intr-o relatie complicata si am scos si mi-am pus SINGLE. Si cand sa pun scrie mai jos ca : This will not appear in news feed. De ce si cum pot face sa apara in noutati?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când te pui într-o relație cu cineva, te întreabă dacă vrei să apară în news feed sau nu. Dacă alegi să apară, va apărea ca și când te uiți la news feed și acolo apare poza încărcată de un prieten, statusul postat de altul, și între altele și "X e într-o relație cu Y" și se pot da like-uri, comm-uri etc. Dacă nu alegi să apare în news feed, se va vedea doar dacă cineva intră pe profilul tău.
Când te pui single, nu se publică în news feed, nu se pot da like-uri și comm-uri la acest eveniment. Așa e Facebook-ul, nu poți publica că ești singur(ă), se vede doar dacă se uită cineva pe profilul tău.