| Mia999 a întrebat:

Hei buna, am o problema!

La Orange este aceea setare in care iti poti activa GPRS la orice model de telefon, eu am un telefon Alcatel OT-806 pe alb!

Primesc mesajele de la Orange cu instructiunile, dar nu le gasesc. nu stiu unde sa dau sa le pot citi... la sms nu le gasesc, si nici la mail-uri...
Va multumesc din suflet pentru. ajutor.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Mesajul de setari automate se gaseste in mesaje, si se instaleaza. Suna la 848 sau intra in meniul *100# ramura Servicii subramura Servicii si PUK subramura Setari Automate si urmeaza instructiunile.
De asemenea poti face setarile manual, setand
APN:net,
numele contului : Orange internet,
Proxy : pornit,
setari de proxy :adresa 062.217.247.252,
Port proxy: 8799
numele punctului de acces : internet.
Incearca prima data cu setari automate, e mai simplu.

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Ar trebui sa-l gasesti la mesaje, oricum incearca sa suni la 848.