| AlexandraMunteanuTpU a întrebat:

Hei happy Care dintre voi ați încercat (la o vârstă mică, 11-12-13 ani) să fumați? Cum le-ati spus părinților?

Răspuns Câştigător
| Allllllllllx a răspuns:

Hei. Eu am 15 ani si fumez de aproape 3 ani. Prima data am inceput cu un fum. din curiozitate doar. A doua zi alt fum. a treia zi o tigara. si tot asa pana cand am ajuns la pachete. si am ajuns sa regret ca m-am apucat de fumat. Prima data tin minte ca era seara, in jur de ora 9 jumate. Am intrat in casa si mama era la bucatarie. m-a luat frumusel de mana si a mirosit o? ce crezi. "ai fumat!" Mi a tinut morala vreo 2 saptamani la rand in care nu am mai fumat. Apoi. m-am apucat din nou si m-a lasat in pace o perioada. acum cateva saptamani tatal meu a murit si mi am luat un pachet de tigari ..ca sa ma descarc ..ca iti dai seama ca am pierdut o persoana ft importanta pentru mine. si cand am intrat in casa am bagat pachetu in buzunarul gecii. Am uitat geaca in bucatarie si a gasit pachetul. Mi a spus doar sa il pun bine si sa nu mai fumez. Tata nu fuma. mama nu fumeaza. Sunt total contra fumatului. Sper ca ti am fost de ajutor.O zi buna!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cati dintre noi crezi ca le-au spus parintilor? Au aflat singuri, pentru ca miroseam a tutun.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu le-am spus ăsta a fost jmenul laughing

| qZizzziii a răspuns:

Nu le spui laughing)))