| Libyadji a întrebat:

Hei! Ce parere aveti de facultatea de medicina veterinara in limba franceza din Bucuresti? Imi ofera perspective largi de a pleca in strainatate dupa? am cunostinte in limba franceza de nivel c1 si pricep rapid orice lucru in limba asta. Cum merge cu medicina veterinara peste hotare?

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Medicina veterinara cica in Anglia e bine de tot platita, evident ca incepator mai subtirel - fireste ramai cu mai mult dupa platit dandanale fata de lucrat in RO - dar cu specializare pe chirurgie vorbim de multe mii de lire.
Clar MV biling iti ofera perspective largi pentru a lucra intr-o tara francofona- Franta, Canada, Belgia, si oricum ca medic e foarte bine in afara indiferent ca esti uman sau vetwinking
Acum, tu stii mai bine ce iti doresti in viata, intra pe forumuri / grupuri de medici veterinari din afara si fa ceva sapaturi.