| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Cred că-l plac,dar el e complicat. Niciodată nu răspunde cu un răspuns la întrebări (de orice gen) Când ne vedem încearcă să se bage în seamă cu mine, prin diferite gesturi, dar eu încerc să-l evit și nu știu de ce, doar că nu pot sta f2f cu el și să vorbesc, sunt puțin timidă.Eu și prietena mea glumim mereu, pe orice subiect și l-a întrebat pe facebook dacă mă place. El a spus că da, dar nu prea cred.... După am început să vorbim mai des pe facebookși prin mesaje, mi-am dat seama că e puțin gelos..nu știu de ce și ce vrea, dar e posibil să mă placa? Eu nu cred că îi pot spune că-l plac. Dacă da, cum pot să-l fac să-mi zică? sau ceva.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca te place si atunci cand se va face baiat mare, sigur iti va spune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutare! E complicat. E posibil să te placă dar ai grijă că se poate să mintă, vorbiţi prin mesaje dar dacă nu vorbeşti cu el faţă în faţă e greu să îţi dai seama dacă spune sau nu adevărul. E uşor să spui că placi pe cineva şi e extrem de greu să ajungi să cunoşti acea persoană, şi să îţi dai seama dacă este un om sincer şi nu face din tot un joc de loterie. Nu ştiu câţi ani ai dar îţi spun că am trecut prin ceva foarte asemănător că băieţii (ca şi fetele de altfel), pot spune multe doar pentru a obţine ceva, gândeşte-te la faptul că oricine poate spune orice şi fără să simtă cel lucru. Gândeşte-te la ceea ce vrei tu şi apoi vezi ce faci.

| Santo2190 a răspuns:

Pai tu incerci sa-l eviti si astepti sa-ti zica el ceva? what? ma rog
incearca sa vorbesti cu el,sa lasi prietenele cand incep cu caterinca despre el,incearca sa fii tu langa el si chestii de gen, daca el a spus ca te place si e putin gelos tu tot nu crezi ca te place? pai atunci pentru ce ai pus intrebarea asta? e logic, te place, vrei sa iti puna el intrebarea? apropie-te de el nu-l indeparta, succes

| Alexandra_Madalina_1990 a răspuns:

Din cate ai spus tu cred ca te place mult.Pai continua sa vorbesti cu el dar nu numai pe fecebook si sms-uri lasa timiditate la o parte vorbeste cu el in pauze baga-te cat mai mult in seama dar nu exagerat, baietilor nu le plac fetele foarte timde dar nici fetele rele, obraznice. Poti sa-l intrebi ce simte pentru tine, cum te considera, ce parere are despre tine. Fundita?