| bunicisibuni a întrebat:

Hei! De 4 zile m-am lasat de energizante. Am vazut ca nu ma ajuta. Am baut o perioada de timp poate chiar constant energizant din cauza celor din jur. Oricum m-am lasat. Ideea e ca mie imi e frica de o chestie: imi e frica ca acum nu mai pot memora pentru ca am baut energizant. Prietenii mi-au spus ca de fapt e din cauza caldurii si a verii si ca ar trebui sa ma relaxez mai ales ca am scapat de examene. Au dreptate? Inca mai pot memora ceva chiar daca am baut energizant? Mi-e frica!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa iti faci probleme mai mari pentru sanatatea inimii si a rinichilor ca astea sunt mai afectate de energizante decat memoria

| CostiCti a răspuns:

Energizantele si majoritatea bauturilor pe baza de taurina sau cofeina nu te ajuta la memorare, deci nu ai nimic, posibil ca in prima saptamana sa dormi doar mai mult. In rest nu se schimba nimic.