| eliiiza05 a întrebat:

Hei. De curand incerc sa fac schimbari in viata mea. Este ciudat daca preiau anumite gesturi, idei, replici de la anumite persoane si imi schimb stilul vestimentar si aproape tot, sa fiu mai diferita fata de cum eram? Ma gandeam ca altii ar obeserva ca sunt mult mai diferita si ar prea asa ciudat.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este ciudat daca vrei sa apartii unor grupuri si faci aceste schimbari, ca sa fii in trend cu moda etc.Pana la urma despre asta e adolescenta, e un comportament normal sa vrei sa mai stergi cu buretele si sa iti creezi tu, nu gasesc cuvintele, asa un fel de avatar pentru realitate, sa-i spunem, mai matur, mai cool si oricum doresti.

Insa la nivel mai profund nu cred ca este ok sa te schimbi la 180 de grade, fara sa mai ramana vreo farama din tu cea dinainte.Mi se pare asa un act de batjocura fata de propria persoana, mai ales cand exista riscul sa iti dai seama ca tu ai facut aceste schimbari la suprafata, insa in interior tu esti diferita si nu mai corespunde interiorul cu exteriorul, asa cum era inainte.Iar neconcordanta asta isi pune de obicei amprenta in mod negativ.Deci alege bine si stay true to yourself!

| StoicAnalysis a răspuns:

Fi tu insuti. Nu incerca sa pari ceea ce nu esti. Tot ceea ce ar trebui sa schimbi la tine este doar emotiile si trasaturile de caracter negative. In rest poti sa fi tu insuti. E ceea ce te face unica. Fi mandra ca esti unica si diferita fata de restul care se chinuie sa para altcineva si urmeaza statutul de oaie de turma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ciudat, e inspirat. De la alții învățăm.