| NearN a întrebat:

Hei
Eu nu m-am priceput la mate niciodată (mai ales la geometrie) dar pana acum a fost mai ușor. De 1 an jumate iau note din ce in ce mai mici și acum am luat un 4 la geometrie.
Nu pot spune familiei pentru că eu sunt singura care nu are cel puțin nouă la mate. ????

Pls să îmi dați un sfat sau macar să mă încurajați! Nu știu ce să fac????????

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune mana si lucreza masiv la matematica, ca numai asa poti sa-ti ridici notele!
Cel putin 2-3 ore pe zi, exercitii si probleme, iar in weekend, cate 5-6 ore de lucru intens, ca sa inveti matematica. Uita de iesit afara si de prieteni si ocupa-te de matematica.

Nu-i nimic daca nu poti spune parintilor acum, vor afla curand cand vor fii anuntati telefonic, sa mearga la scoala.