| bilalala a întrebat:

Hei hei! Poarta cineva lentile de contact? Daca da, spuneti-mi si mie daca sunt greu de pus si de intretinut. Ma gandesc sa imi pun si eu, pentru ca am dioptria -1 si e pacat sa port ochelari pentru o dioptrie mica.

1 răspuns:
| Kavi a răspuns:

Eu zic sa iti iei ochelari nu conteaza dioptria. Lentilele se intretin greu iarna le pierzi usor daca mai da si un ger dala tampit s-au dus lentilele.Si in plus daca porti lentile nu iti corectezi vederea.Esti inca in crestere asa ca poarta ochelari ca sa iti corectezi vederea.Doar de la 25 de ani in sus abia iti poti face o operatie cu laser asa ca mai bine poarta ochelari sfatu meu.