| didimimi a întrebat:

Hei, imi place de un baiat dar el nu ma prea baga in seama. Ce sa fac? Dar problema e ca eu sunt si foarte timida.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ii dai acele semnale pe care le dau fetele cand plac pe cineva. Te lasi surprinsa privindu-l pe furis si cand te observa lasi ochii in jos. Il privesti in ochi, ii zambesti. Cand vorbesti cu el iti atingi parul sau fata sau il atigi pe el pe brat. Cand spui cevaintr-un grup, il privesti in primul rand pe el. Daca ti se pare ca se apropie d tine, il rogi sa te ajute cu cate ceva. Iar daca lucrurile merg foarte, foarte bine, cere-i sa te conduca acasa.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu cred ca problema este timiditatea ta, ci poate ca el nu te place. Daca te placea venea el la tine sau iti arata el ca te place. Indreapta-ti atentia catre cineva care te place. happy

| angelica02 a răspuns:

Buna nu mai fii timida in primul rand,as trebui sa procedezi in felul urmator daca vrei sa observe ca il placi bine daca asta vrei tu sa ii dai de inteles exact ca tine ma aflu si eu intr-o situatie cam naspa pentru ca e cam greu cu dragostea asta nu stiu de ce doare atat de rau,dar sa nu aderam de la subiect:in primul rand cand te intalnesti cu el zambeste-i salutal nu iti lua privirea din ochii lui cand te priveste pentru ca "dragostea sa nu uiti niciodata in ochi se citeste prima data",restul ramane de vazut!
In al doilea rand baga-te cu el in seama cand gasesti momentul potrivit,ba din contra zii daca are timp liber sa te ajute la ceva, sau sa iesiti in oras la un suc, si asa va cunoasteti mai bine, dar nu uita singurul lucru care trebuie facut zambeste-i nu fii niciodata trista si priveste-l in ochi cat poti tu de mult, cu toate ca stiu ca nu prea o sa poti mult ca asa se intampla cand esti indragostit si o sa isi dea seama cu siguranta! mult noroc iti doresc si speram sa scapam de aceasta dragoste ca doare prea rau mai ales cand nu poti sa ii spui persoanei dragi ce simti cu adevarat pentru ea.

| didimimi explică:

Multumesc pentru. sfaturi!