| Shine28 a întrebat:

Hei! In curand voi da testul la engleza pentru bilingv. Cei care l-ati dat, vi s-a parut usor? Unde pot gasi subiectele date anul trecut?

Răspuns Câştigător
| AnoNimalK a răspuns:

Sper sa te ajute raspunsul meu: Am dat si eu testul si nu mi s-a parut deloc greu. Nu am facut niciodata meditatie la engleza si de invatat am invatat in clasele primare mai mult. Daca ai bazele limbii engleze, adica timpurile verbale, vocabular destul de bogat si cam ce se cere la clasa (ce cere un profesor bun), il iei cu 8-9 sigur. Fundita!

1 răspuns:
| wforweirdo a răspuns:

Nu mi s-a părut greu deloc, am făcut 100 de puncte din 100 şi nu am repetat nimic. Nu ştiu unde poţi găsi subiectele, poate te ajută chestia asta: http://www.didactic.ro/materiale-didactice/examen-admitere-bilingv-cls-aixa