| Anamariiia a întrebat:

Hei,mi-a spus cineva ca trebuie sa imi tai varfurile parului pentru a cerste in continuare...intradevar eu am parul ars si nu prea mai imi creste de cativa ani. Voi (fetele) ce sfaturi imi dati ca sa imi creasca in continuare mai repede parul, sa imi iau varfurile sau nu?

Răspuns Câştigător
| Jhfdfd a răspuns:

Pentru crestere si ca sa fie sanatos parul trebuie tuns, asa ca lasa-te pe mana cuiva priceput + ca daca te dai cel putin o data pe sapt cu uleiul de ricin cu vitamina A [ceri la farmacie chiar asa], il lasi ceva timp pe par si te speli bine, iti va creste si se va regenera super. Eu am avut aceeasi problema cu parul; nu voiam sub nici un chip sa-mi tund varfurile, desi erau mega arse laughing, si intr-un final m-am dat batuta si m-am tuns si ce crezi? In doua saptamani e la loc laughing. Si am testat si uleiul de ricin si chiar merge... E super happy. Succes big grin!

3 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Parul trebuie taiat la varfuri odata la 3 luni. Asa creste mai repede si mai frumos, si nu se mai vede ca e ars.Cu cat e mai netuns la capete, cu atat creste mai greu.Nu pierzi nimic daca il tai oleaca, un centimetru.Succes! big grin

| ChrissD a răspuns:

Ca sa iti creasca repede parul trebuie sa iti tai odata la 2-3luni varfurile dar sa nu la tai singura pentru ca este posibil sa strici ebolutia parului.

| AlezutzaM a răspuns:

Te duci la farmacie si cumperi o sticla cu ulei de richin.Nu costs mai mult de 7-8 lei si te dai in fiecare seara in cap pe la radacini si ce ramane dai pe parul ramas. In doua zile creste si 1-2 cm. Funda?