| GabriellaGabbi a întrebat:

Hei.Ofer fundă.Am un Nokia Lumia 520. Și aș vrea să îmi cumpăr alt telefon. Dar nu prea știu. Am de ales dintre iphone 4s 8GB și Samsung Galaxy S4. Mi-am format o idee pe care l-aș vrea să-l achiziționez,adică Iphone. Dar ecranul e foarte mic si îmi destul de greu fiind obișnuită cu un ecran de 4, 7 inch. Sunt într-un fel hotărâtă dar am nevoie si de câteva pareri. Ce să aleg dintre cele două telefoane? Fundă. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| kRedhead a răspuns:

Eu as alege S4. De ce? In primul rand, mi se pare cel mai bun telefon de la Samsung de pana acum (si crede-ma, eu doar Samsung-uri am avut laughing ). In al doilea rand, daca scapi un Iphone se sparge tot si nu il poti repara, ci trebuie sa iei altul. S4-ul este mai rezistent si de obicei se crapa doar ecranul, si poate fi folosit inca. Si alte motive ar fi ca la Samsung nu ai anumite site-uri de pe care sa iti descarci muzica compatibila cu telefonul tau si ai acces la mai multe jocuri decat la Iphone.
Cam asta e parerea mea. big grin

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Clar, s4. Samsung e mai bun decat iphone. Cum ai zis si tu, ecranul e mare, la iphone stai sa te uiti cu lupa la ce scrii. Plus ca e naspa rau app store.Multe aplicatii le gasesti gratis in google play. Iar daca Doamne fereste scapi un iphone pe jos...adio display. Trebuie sa fii pregatita sa scoti bani din buzunar si sa pui unul nou si original.

| Pool77 a răspuns:

Buna! In primul rand nu inteleg cum esti tu obisnuita cu ecran de 4, 7 inch, daca Lumia are 4? happy
Al doilea. Nu e chiar asa de mic te obisnuiesti cu timpul.
Al treilea. Nu se sparge displayul chiar asa de usor mai ales daca-l tii in husa.
Pertotal chiar si cu specificatiile lui e un telefon de top, iar sa nu uitam ca acest telefon a fost facut inca de Steve Jobbs (Cred ca asa e corect laughing ). Eu zis sa-ti iei iPhone, dar tu alegi banii-s la tine nu la mine. happy Bafta!

| byabubu a răspuns:

S4 clarr! In general iphone-urile nu-mi plac, in primul rand din cauza aspectului badaran.