| riri_6194 a întrebat:

Hei. Ofer funda, dar am nevoie de un raspuns foarte bun. Ma simt nefericita, singura, fara prieteni. A inceput vacanta de vara de o luna si eu parca am stat mai mereu in casa. Speram ca vacanta asta sa fie una speciala, sa cunosc mai multa lume, sa imi fac prieteni cine stie poate sa imi gasesc si iubirea. In schimb eu am stat in casa mai mereu, nu am nici o amintire prea frumoasa, nu am cunoscut pe nimeni, am impresia ca nu am prieteni, nu ca i-am prierdut, ci ca pur si simplu nu am si prietenii aia putini pe care ii am mi se pare niste fraieri, si atunci cand vreau sa ies si am chef sa ma distrez n-am cu cine ca ba sunt plecati, ba nu au chef ba nu-i lasa maicasa. si cand vor unii (vreo 2 fete ) sa iesim mie mi se ia si vreau sa stau in pat si sa dorm. E foarte urat. Parca as vrea sa ma mut in alt loc unde sa pot sa o iau de la capat si sa imi fac usor usor prieteni. Ce sa fac ca sa nu ma mai simt asa? cum sa cunosc mai multe persoane? Cum sa-mi fac prieteni?

4 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Incearca sa iesi singura, la o plimbare in parc, cu rolele sau sa.ti bagi castile in urechi.Sigur te va aborda multa lume. Daca nu vrei asa, cauta in lista de messenger persoane cu care te intelegi mai bine si cheama.le pe.afara,la un suc, o inghetata.Primul pas fiind facut vei vedea ca.ti vei face prieteni noi.
Cat despre iubire,nu o mai cauta,las.o sa apara ea singura daca e. Iubirea daca o cauti nu o gasesti, ci din contra, o cauti si nu mai vine.Cand te vei astepta cel mai putin va veni si iubirea,dar nu trebuie sa alergi dupa ea.E bine sa.ti faci prietenii noi, sa cunosti lume pentru ca poate asa va aparea si baiatul visurilor tale, pe care.l astepti de mult.

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Pai in primul rand incearca sa fi mai optimista si cand te cheama cineva afara sau undeva, incearca sa-ti faci chef si sa ieshi, asa prieteni tai te vor vedea ca pe o persoana pe care se pot baza.
Ca sa-ti faci prieteni noi incearca sa ieshi cu prieteni tai vechi si zile sa mai invite si pe alti (daca nu au alti prieteni nici ei at ieshitzi voi si socializatzi cu lumea, nu va fie rusine, lumea nu e prea rea, eu am facut astabig grin si a mers)
Sper ca te-am ajutat si daca vrei si estidin orashu meu(muresh) hai afara cu mine si o sa-ti faci o groaza de prieteni.happyTrimitemi un mesaj cand imi vezi raspunsul, eu am aproape 14 anihappy
PS:nu conteaza daca estimai mik ca minehappy
:*:*:*

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Stai cu noi pe TPU. Vorbeste cu noi, ia id-uri de aici si iti vei face noi prieteni. poate unii vor fi din orasul tau.
Citeste o carte sa nu te mai plcitisesti. stau la tv, vb pe mess, deseneaza( daca iti place), fa compuneri. eu stiubig grin
Pa, pa. Fundita?

| Addiction a răspuns:

Salut. Asa m-am simtit si eu vreo 2 zile insa incearca sa vb mai mult pe site-urile de socializare poate cunosti oameni noi si te vei mai distrage. Apoi poti sa-ti gasesti o ocupatie interesant de exemplu dans dezen canto... Insa cel mai important e sa-ti spui tie insati ca poti sa treci peste perioada asta si sa te incarci cu pozitiv, caci totul vine din inauntrul tau. Succese.