| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Salutare tuturor! Sincer, nici nu stiu cum sa incep.
Am 16 ani, peste 4 luni 17. Pana acum nu am avut niciun prieten, nici nu am avut parte de un sarut. M-am tot considerat urata.si inca mai am momente in care ma consider asa.Sunt foarte timida, nu am incredere in mine. Toti cei care au vrut sa fie cu mine erau de 20, 22, si 24 chiar, iar mai de varsta mea, deloc. Ma intreb de ce? E vreo problema cu mine? Stau si ma uit in jurul meu si observ multe fete mai uratele, sunt bagate in seama de toti baietii, iar in imprejurarile in care sunt eu, daca nu ai sanii marii nu esti "buna" si nu te baga nimeni in seama.Incerc sa-mi fac prieteni, sa socializez, dar cam degeaba, pentru. ca ma impresia ca nimeni nu ma baga in seama, si mai intervine chestia."nu sunt destul de frumoasa". Stiu ca nu-i graba dar ma simt foarte ciudat cand vad ca tipi mai mari ma plac si mai de varsta mea...nimeni.

Ce as putea sa fac? Imi trebuie o schimbare?

Multumesc, si astept sfaturi bune!big grin

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Hi hi Hi, pana nu vad cu ochii mei nu zic nimic tongue

| GoldDust a răspuns:

Wow! Cata dreptate are @littleANGELhappy

Orice fata s-a gasit macar o data in situatia de a fi constienta, intr-un fel sau altul, de propria putere de seductie. Si multe au fost uimite sa constate ca nu conteaza numai frumusetea fizica. Si multe au fost uimite sa constate ca nu conteaza numai frumusetea fizica, inaltimea, greutatea sau culoarea ochilor. Farmecul unei femei nu consta numai in aspectul fizic atragator, caci barbatii sunt mult mai atrasi de insusirile interioare, de acel farmec inefabil, acea vraja ametitoare specific feminina. O femeie atragatoare are o anumita stralucire interioara, exprima feminitate, dinamism, radiaza frumusete, este constienta de calitatile ei si le foloseste. Barbatii sunt fascinati in general de acel farmec pe care il raspandeste in jurul ei o femeie superioara, calma, frumoasa, senzuala.

Gandurile unei femei, ceea ce simte fata de propria persoana si fata de barbati, sunt esentiale pentru imaginea sa, atat fizica, cat si subtila. Convingerea ca este atragatoare, frumoasa, senzuala, confirmata de contactele cu cei din jurul ei, este foarte importanta pentru o femeie.
Imaginea despre sine este extrem de importanta. Ea transforma o femeie obisnuita intr-una seducatoare.

Barbatii percep farmecul unei femei atunci cand ea insasi este multumita de propriul trup. O femeie care se accepta are sanse mult mai mari de a fi considerata atragatoare decat cea careia nu-I place sa se priveasca in oglinda. Increderea unei femei in propria senzualitate este foarte incitanta pentru orice barbat. Daca o femeie umbla cu capul in jos, cu umerii cazuti, nu poate atrage privirile. Un mers vioi, plin de siguranta, cu spatele drept, isi face simtita prezenta. Barbatii receptioneaza aceste vibratii de incredere, iar increderea in propriul trup este extrem de seducatoare.

| shnel a răspuns:

Trimitemi o poza cu tine happy... sa iti spun parerea mea tonguehappy

| zuzza a răspuns:

Buna... uite si eu am cam aceeasi problema. am 13 ani dat par de 16. multe pritene imi spun ca ar trebui sa ma dau eu la un baiat, dar totusi trebuie sa ai putin respect si incredere de sine. trebuie sa iti zici mereu :"sunt frumoas, si nu o sa raman singura", crede-ma daca ajungi in pragul disperarii poti sa faci lucruri stupide, nu! fii increzatoare si gandeste pozitiv, daca dai atentie tuturor unii pot fi mult mai nebuni si mai perversi. asa ca sfatul meu este sa gandesti pozitiv. iar in privinta sanilor, nu iti face griji cine te place te place asa cum esti:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello si eu am cam aceeasi problema
daca vrei sa vorbim mai multe da-mi add alina_x3d

| littleANGEL_3001 a răspuns:

Faptul ca nu ai sani crede`ma nu este o problemahappy nu ai nevoie de nici o schimbare doar putin mai multa incredere in tine. si eu cand eram mai micuta gandeam la fel dar pe parcurs am inceput sa socializez mai mult. cu asta am capatat mai multa incredere in mine si bnnteles mai multi prieteni, iar ce pot sa zic... baiatul care credeam ca niciodata nu se va uita la mine a inceput sa dea semnehee hee sfatul meu este sa incepi sa socializezi, sa te accepti asa cum esti si cum am zis. sanii nu sunt totul!