| LexieD a întrebat:

Hei!
Sora mea are de facut o cumpunere cu titlul " La joaca"
Ii puteti da cateva exemple?
Funda si voturi pentru toata lumea!

Răspuns Câştigător
| Lyiia a răspuns:

Buna!
Pai uite cateva idei:
-3 fete se duc sa se joace cu papusile in parc, cand o alta fata vine si le strica toate papusile.Ele incearca sa isi dea seama de ce a facut-o si afla ca si ea doreste cateva prietene.Pana la urma se imprietenesc toate 4 si se joaca impreuna!
-Un grup de 5 copii doresc sa se joace ping-pong in parcu preferat[poti sa ii dai si un nume]insa la un moment dat afla ca va inchide parcul respectiv.Acei copii vorbesc cu parintii si decid sa arate celor care inchid parcul,ce frumuseti are acesta:copacii,zonele pentru fotbal,volei,ping-pong... unele zone pentru copii mici [tobogane, cutii de nisip etc] si altele
-cativa copii au mers sa se joace intr-un parc nou, insa acesta nu avea deloc copaci.Asa ca s-au pus pe plantat.
Astea au fost doar cateva idei.Tu le dezvolti si iti creezi propria compunere.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

1. Nu poţi vota pentru că nu ai 100 de răspunsuri.
2. Pe acest site nu se rezolvă teme.

Răspuns utilizator avertizat