| HocusPocus18 a întrebat:

Hei! Stie cineva o metoda de a arde grasimea de pe burta rapid? Luna aceasta pe 25 am o cununie si un botez iar in mai o nunta. Mai vine si vara, sezonul costumelor de baie big grin. Mersiii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu exista o metoda minune in acestt domeniu. Mancare mai putina, somn de noapte bun (da, ajuta la slabit, in timpul noptii se secreta HGH) si sport care sa iti mareasca viteza metabolismului. Dar trebuie sa faci un effort consecvent si zilnic!

| drogh a răspuns:

O metoda de care ar trebui sa tii cont este sa eviti foarte mult tot ce te-ar putea ingrasa.Mananca putin dar des si echilibrat, sanatos! Iar in mare parte axeaza-te pe cat mai mult sport.
In urmatoarele video o sa vezi despre ce vorbesc:
http://www.youtube.com/watch?v=FdZupp1Rj40
http://www.youtube.com/watch?v=plLijGydSDE
Succes!

| Sportfreak a răspuns:

Hmm, eu am scapat de grasimea de pe abdomen renuntand la dulciuri. Si cat mai putina carne.

| Livelord a răspuns:

Mergi cel putin 30 minute pe zi.
Renunta la dulciuri si sucuri, bea numai apa(1-2l pe zi), cat mai putini carbohidrati, chips-uri si tot felul de fast food-uri.
Somn de noapte bun (7-8 ore daca este posibil), chiar ajuta la slabit, cum spune si cineva de mai sus.
Trebuie sa ai si un pic de vointa.

| VERA18 a răspuns:

Incerca sa te pui la somn cu o ora mai devreme decat ora normala, baga mmuulte abdomene, mergi mult, in general mult sport la mine a functionat si nu am tinut nici un fel de dieta happy