| showtime1 a întrebat:

Hei! Sunt o fata obisnuita, nu am nimic special. In vacanta dintre semestre m-am intalnit cu un ex al unei prietene. Din pacate am inceput sa-l plac, noi schiind impreuna, razand, stand unul langa celalalt.
Il cheama Cristi. El mi-a dat impresia ca ma place, dar, de fapt, era si este indragostit de o prietena foarte buna a mea, pe nume Ana.
Ea l-a intrebat pe Cristi ce parere are despre mine si acesta i-a spus ca sunt draguta, dar ca nu sunt genul lui. Au mai urmat si alte intrebari despre mine si Ana a aflat ca nu sunt genul lui deoarece seman prea mult cu fosta lui prietena la comportament...Cred ca a fost doar o scuza, cred ca a incercat doar sa ma respinga intr-un mod cat mai dragut posibil.
Cristi este cu 2 ani mai mare decat mine si suntem in aceeasi scoala. A aflat ca imi place de el, dar doar de felul in care arata. Habar n-am ce sa fac, stiind ca nu am nicio sansa cu el. Ne vom intalni la scoala si nu stiu ce gesturi sa schitez, nu stiu daca sa ma uit in ochii lui sau nu.
Cu fosta lui prietena sunt in relatii bune. Chiar vorbesc cu ea destul de des. Aceasta mi-a spus ca daca te dai un pic la Cristi sau il saruti, imediat este al tau... Dar cu mine nu merge asa. Poate cu Ana( care statea in poala lui) mergea, caci o magaia pe mana si se juca cu parul ei. Ce sa fac?! Ma puteti ajuta?big grin Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Comatose a răspuns:

Buna! Parerea mea este cand il vezi sa il tratezi cu indiferenata ca daca este un pic atras de u o sal doara foarte tare ca il tratezi asa si o sa-ti pice in brate.Succes! Funda?