| Diiianaa a întrebat:

Hei TPU :3. Pentru marti am de facut un referat cu "semnificatia istorica a zilei de 1 decembrie" si eu nu gasesc nici unde un referat cu asa ceva. Ma gandeam ca poate ma ajuti voi va rog puppy dog eyes
Multumesc anticipat + funda :d.

1 răspuns:
| RainboyDash a răspuns:

Poti sa scrii despre istoria Romaniai de cand inca se traia in caverne pana acum, apoi sa spui cateva lucruri despre revolutia din 1849, cateva nume celebre, cateva razboaie celebre. Nu trebuie sa te axezi numai pe data de 1 decembrie, aceasta data este ziua nationala a Romaniei si poti sa scrii ce vrei tu despre Romania, chiaar si opinia ta.