| Mada37 a întrebat:

Hei TPU acum ceva timp am vorbit cu un baiat iar el zice ca sa indragostit de mine si ca ma iubeste dupa ne-am certat si am inceput sa vorbesc cu verisorul lui iar cu el nu am mai vorbit acum verisorul lui zice ca ma iubeste si ca sa indragostit de mine acum ei s-au certat din cauza mea si nu isi mai vorbesc. Ce fac?

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Trebuie sa alegi unul...pe acela care crezi ca este mai potrivit pentru tine...
Poti sa iti pui urmatoarele intrebari cand alegi:

Care dintre ei are un suflet mai bun?
Care dinte ei m-ar putea intelege?
Care mi-ar fi alaturi la nevoie?
Care este mai inteligent?
De care imi place mai mult?
Raspunde la aceste intrebari si iti raspunzi si la intrebare. Alege unul. Altceva nu cred ca ai ce sa faci. (evident poti sa nu alegi pe niciunul...)
Succes!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu ii dezbina.Renunta la ei, altfel cand se supara si verisorul te vor numi femeie usoara si te vor uri.Mai bine iesi din aceasta situatie penibila cu eleganta.

| Xpressurself a răspuns:

Sa fii cu cel pe care-l iubesti. restul e treaba lor.

| L1feDRAIN a răspuns:

Daca sentimentele lor sunt prea mari, mai bine dispari din viata lor ca o sa agravezi situatia. Ei o sa te uite dupa mult timp, poate o sa te caute si cind isi vor da seama ca nu mai esti, cu incetisorul o sa te uite si o sa inceapa sa vorbeasca iar.

Tie nu iti place de nici unul, dar tii la ei ca prietena, si pentru binele lor fa acest lucru. Pentru ca ei te plac si vor mai mult de la tine, asa ca nu te baga in viata lor sincer. "dispari".

| CrissCristina25 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai vorbestii cu niciunul pentru ca poti sa ajungi intr-o situatie in care baietii sa inceapa sa vorbeasca din nou si despre tine.

Cel mai bine ar fi sa mergi mai departe si sa-i lasi in pace pe amandoi pentru ca o data si o data tot se vor impaca, iar eii de vor acuza pe tine ca i-ai despartit, asa ca mai bine te retragi.

Bafta!

| dianq48 a răspuns:

Urmeaza-ti inima! Gandeste-te ce e mai bine pentru voi dar mai ales gandeste-te la tine