| EizaG a întrebat:

Acum o saptamana m-am ars pe obraz cu ondulatorul, am mers la farmacie si fata de acolo mi-a dat o crema pe nume Dermazin, si a spus sa iau ce s-a format acolo unde m-am ars, era ca un strat in plus de piele, nu stiu cum sa va explic, m-am dat seara, si dimineata am luat "stratul de piele" si a ramas carne vie, m-am dat cu crema si am mai luat un spray de la farmacie Oximed se numeste... S-a cojjit acolo, si azi cand am vrut sa o dezinfectez s-a luat cojita si a ramas portiunea aia roz, imi ramane semn? Cu ce pot sa ma dau? Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Eu de regula dadeam imediat cu oximed si asta era totul, nu ramaneau semne daca arsura era pe o portinue relativ mica.

Răspuns utilizator avertizat