| SpeșălGirl a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa port sutien doar ca nu stiu cum sa ii zic mamei mele, mi-e frica de refuz.Pana acum am purtat bustiere,si m-am saturat,vara,daca vreau sa port niste bluze cu spatele gol, sau transparente se vede bustiera aia groasa si ma enerveaza.Am sanii dezvoldati, nu pot zice ca n-am ce sa pun in el.Pana acum i-am dat de inteles ca vreau si nu a zis nimic.Am mers cu o prietena sa imi iau singura doar ca nu stiu ce marime am.Sutienele pot fi probate? Deci am 2 intrbari.1.Cum sa vorbesc cu mama mea despre asta si sa o fac sa inteleaga? 2.Sutienele de bumbac pot fi probate? Am auzit ca sunt mult mai comode.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Uite aici un link care te-ar putea ajuta! http://www.divahair.ro/......_potrivite
O discutie sincera cu mama ta ar putea clarifica problema ta.IEa stie ca ai crescut, dar preucupata de problemele care apar zi de zi poate nu-si da seama.
Mrgeti impreuna la cumparaturi, si adud-i aminte ca ai nevoie de un sutien!

| SebylVane1890 a răspuns:

Din cata stiu eu nu pot fi probatesad
Dar daca crezi ca intr-adevar ai nevoie de sutien, spune-i mamei tale exact ce ai zis aici si poate va intelege.Si oricum ii poti explica si faptul ca bustiera e mai transparenta ca sutienul, iar baietii chiar sunt destul de atenti la detalii. Spune-i si ca ai crescut si ca incepi sa ai nevoie, e varstabig grin Incearca s-o convingi ca purtarea unei bustiere a devenit din ce in ce mai incomoda pentru tinehappy