| Anee94 a întrebat:

Hei TPU, am auzit ceva de sistemul de operare linux si as vrea sa imi cumpar un netbook.Pot folosi pe el aceleasi programe ca si pe windows?

2 răspunsuri:
| Flaviucu a răspuns:

Nu, Linux este total diferit de catre Windows. Windows-ul este folosit pentru jocuri si internet iar Linuxu-l este folosit pentru crearea unor programe si este folosit de catre programatori si IT-isti. In concluzie nu poti folosi aceleasi programe pe care le folosesest pe Windows.

| Robertty a răspuns:

Aproape tin toate punctele de vedere linux este mai bun ca win
faza este ca win este pentru toata lumea si pentru aia de la tara
insa cu linux nu merge asa ceva trebuie sa fii destul de bun pentru a putea lucra pe linux