| Ghost_2224 a întrebat:

Hei TPU.Am si eu nevoie de niste sfaturi, de niste pareri.

Plac un baiat de vreo 3 luni. El e genul ala mai "bad boy". El inainte mereu vorbea cu mine, chiuleam amandoi de la ore doar ca stam impreuna chiar daca nu prea vorbeam, cand aveam eu sport stateam in clasa cu el [ si altii batting eyelashes] dar eu niciodata nu i-am dat prea multa atentie, chiar daca sunt indragostita de el, de frica sa nu-si dea seama ca il plac si sa-si bata joc de mine.Mereu imi zambeste, cand vine in clasa se uita la mine, dar de cateva zile nu mai e asa.Ma gandesc ca poate s-a saturat de timiditatea mea sad multe prietene au spus ca ma place si el, altii care nu ma cunosc spuneau ca deja suntem impreuna.

1.Credeti ca ma place si el?

2. Ce sa fac? Sa-i spun ca-l plac nu pot pentru ca sunt foarte timida >:"

Răspuns Câştigător
| SweetLikeaLemon a răspuns:

Eu cred ca asta se intreaba si el. Daca il placi. Probabil ca nu te-a mai bagat atat de mult in seama tocmai pentru ca nu a simtit nimic din partea ta din moment ce tu ti-ai tot ascuns sentimentele. Daca sunteti mai apropiati, ar trebui sa ii spui ce simti pentru el sau macar sa faci unele aluzii la asta, ca sa ii starnesti interesul. Si lasa timiditatea deoparte pentru ca nu te ajuta cu nimic.

1 răspuns:
| imyu a răspuns:

Heya! pai eu spun sa continui sa nu ii arati sentimentele. Din moment ce a inceput sa se comporte mai urat cu tine, joaca si tu acelasi joc.nu conteaza daca il placi sau nu.Incearca o perioada sa nu mai stai la fel de mult cu el, sau daca nu poti sa stai departe de el. pur si simplu lasa-te rugata sa va intalniti.Nu stiu, eu cred ca daca vei fi ignoranta se va apropia mai mult de tine, pentru ca va vedea cum te simti tu acum. Hai ca am aberat destul, oricum sper ca ti-am fost de folos. Zbye>big grin