| SWEETY777ffff a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Trec a 8-a si nu stiu ce profil sa aleg la liceu.Initial am vrut sa aleg stiinte sociale, dar am auzit ca dupa ce termini liceul nu primesti diploma, e adevarat? Voi ce profil ma sfatuiti sa urmez sunt buna la romana, sunt si la chimie si fizica de 9-10 insa cred ca la liceu chimia si fizica e mea grea decat in scoala generala, la mate sunt de 8, urasc istoria iar la limbile straine sunt de 8-9, insa ma descurc bine la geografie si imi place mult biologia.Voi ce profil credeti ca trebuie sa urmez. FUNDA :*

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Stiintele naturii, nu e nici greu nici usor si dupa aia poti sa urmezi orice facultate vrei.Nu-ti face griji pentru ca la liceu o sa recapitulati tot si o sa o luati de la 0 cu materia, nu o sa aiba pretentii profesorii sa stiti voi prea multa chimie sau fizica...

| larrii a răspuns:

Este o prostie unde ai auzit tu ca nu se da diploma. Stiinte sociale este un profil care se bazeaza mai mult pe romana, istorie, limbi straine si materiile sociologice ( logica, psihologie, economie, filozofie). Te-as sfatui sa mergi la stiinte ale naturii. Acolo faci mai multa biologie chimie mate si putina romana. Bafta!

| Lorellayy a răspuns:

Stiinte sociala este un profil care se bazeaza cel mai mult pe biolegie, fizica si chimie! La filologie studiezi cel mai mult romana, istoria, geografia, latina si limbile straine si la mate-info studiezi matematica si informatica cel mai mult.Acum depinde de ce vrei tu! Eu sunt la filologie.Bafta!