| Avasrin a întrebat:

Am trecut a 9 a si am in clasa o fata de care chiar imi place.Prima oară ne-am vazut la întâlnirea bobocilor in vara si am vorbit mult prin mesaje dupa.Din cate cred eu si ea ma place(am surprins-o de mai multe ori ca se uita la mine si i-a spus altei colege acum 2 saptamani ca "e posibil sa ma placa putin"). Stiu ca a trecut deja o lună+ de cand a inceput scoala dar pur si simplu imi este teama sa o bag in seama.(Eu nu sunt timid cu fetele dar ea este prima fata de care chiar imi place).Ea este si ea timidă...este frumoasa si foarte desteapta(învață mult si este destul de serioasă cand vine vorba de scoala).
Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac cu această fata si cum sa imi înving această teama de a vorbi cu ea.
Credeti ca este ciudat sa fii impreuna cu o fata din aceeași clasa cu tine?

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

In primul rand nu o lungi. Daca tu nu te misti, fie ca se misca alt baiat fie ca fata te baga in friendzone pentru ca te crede indiferent.
Nu are de ce sa iti fie teama de ea. O saluti si ii zambesti cand o vezi. O intrebi ce mai face. Iti faci de lucru pe langa ea si intri in vorba. O privesti in ochi cand vorbesti cu ea si ii zambesti. Ii faci complimente discrete.
Daca simti ca te place, pasul urmator este sa o inviti la un suc, la o plimbare sau ce se poarta pe la voi.