| mariuca567890 a întrebat:

Am trecut in clasa a 8a si de ceva vreme ma tot gandesc ce liceu sa urmez.(In Pitesti)..Deci eu as vrea sa progresez..in dans..modern,oriental etc...sau,daca nu, ceva psihologie.dar mai mult as vrea dans..ma puteti ajuta? ce liceu sa urmez? daca nu in Pitesti, macar ceva apropiat...

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Liceul nu te va ajuta in dans, acela il vei practica in paralel.Pentru a progresa in psihologie stiintele sociale sunt cele recomandate happy
Iti voi da o lista cu licee bune din Pitesti si mediile de admitere daca le cunoscwinking :
Zinca: Matematică - Informatică - 9, 38
Matematică - Informatică (Engleză) - 9, 62
Ştiinţe ale Naturii - 9, 72
Ştiinţe ale Naturii (Engleză) - 9, 75
Filologie - 9, 44
Filologie (Engleză) - 9, 47
Ştiinţe Sociale - 9, 38
Odobescu:Matematică - Informatică - 9, 14
Ştiinţe ale Naturii - 9, 37
Ştiinţe ale Naturii (Engleză) - 9, 43
Ştiinţe ale Naturii (Franceză) - 8, 45
Filologie (Engleză) - 9, 16
Filologie (Franceză) - 8, 76
Ştiinţe Sociale -9, 28
Si Bratianu, insa nu ii cunosc mediile de admitere, insa sigur sunt apropiate de cele ale lui Zinca happy
Pune-te serios de invatat in clasa a 8-a, pentru ca acum mediile de la examen conteaza 75%, pe cand media 5-8 doar 25%..Bafta!