| Didi420 a întrebat:

As vrea sa imi fac un jurnal, insa nu stiu cum sa incep, ce sa scriu mai exact. As vrea sa-l si decorez, sa desenez in el, dar nu prea stiu cum. Astept ideile voastre. Dau funda
PS. Nu prea stiu cum sa il tin mai secret, caci n-as vrea sa afle toata lumea ce scriu eu acolo

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Jurnalul nu are reguli si nu are limite. Poti scrie orice iti trece prin cap: intamplari din viata ta, dorinte, vise, lucruri pe care n-ai indrazni sa le spui cu voce tare. Daca vrei sa desenezi ai putea alege sa fie ceva tematic care sa aiba legatura cu ce scrii.

4 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Buna! happy Jurnal am si eu, de foarte multi ani. Poti sa il faci dintr-o agenta, sau dintr-un caiet. Cum preferi. La librarii gasesti fundite, banda adeziva, sau abtibilde, la preturi foarte accesibile. De scris, poti sa scrii despre tot ce vrei. EU spre exemplu, scriu de fac, unde merg, despre prieteni, amintiri, lucruri care imi plac. Sa scrii despre ce simti. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista jurnale de cumparat, cu cheita. Sau poti sa-i lipesti o banda elastica, care sa-l tina legat.

Incepe prin a vorbii despre tine. Cine esti, ce-ti place, ce nu-ti place, si diverse amintiri/experiente placute/neplacute.

Eu cand aveam jurnal si nu stiam ce sa scriu in el, luam un citat random de pe net si incepeam sa filosofez laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru decoratii, sunt tot felul de magazine, gen Galeriile Creativ (nu stiu daca si in orasul tau se numesc la fel) si gasesti tot felul de chestii (de lipit, cusut, abtibilde etc).

| Rozzovela a răspuns:

Eu scriu dupa care stropers cu picaturii de vopsea ca sa arate dragut, si-mi i-au din prima un jurnal dragut.Iti pot spune citeva metode de ascundere in camera, in sifonierul tau, de exemplu-in buzunarul unui palton, geaca ..etc. happy sau in dulapul cu lenjerie intimawinking La capitolul decratiuni poti folosi abtibilduri, si scipici, sau banda adeziva colorata.Fi tu insati, oricum e al tau, daca gresesti ceva nu e nimic(creativitatea)Bafta, si o vara minunata sa ai happy scuze pentru greseli gramaticale! big grin big grin