| xAnnabella a întrebat:

Hei TPU as vrea si eu niste statusuri de indiferenta despre viata Cele mai bune primesc Funda love struck

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

1. Statusuri de indiferenta:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

2. Statusuri despre viata

Lumea vorbeste prostii, ca sa te schimbe si te minte.Numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte!

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau farawinking

Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''. Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiunisigh

Fericirea nu sta-n plic. Poti sa razi si fara sa fumezi nimic!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tauoh go on

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.sad

Nu-ti strica viata pentru niste vise...straight face

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea tasad

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa! love struck

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!sad

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Daca mi-ai fi spus de la inceput. Astazi nu am fi ajuns doi straini sub acelasi cerstraight face

>:d<

10 răspunsuri:
| Ghfdsj a răspuns:

Bună. Eu îţi dau statusurile mele preferate :x. Iar aici, http://sweety-things.weebly.com/, vei găsii statusuri de care vrei.

-Hai gata, ajunge îţi dau voie să taci.
-Credeai că o să plâng şi o să-mi tai venele, în locul tău tăceam şi îmi făceam temele.
-Ne iubim, ştii? Şi asta contează! Hai pa! Nu te băga, nu te intereseaza!
-Dacă sunt subiect de bârfă, tu cretino eşti pur şi simplu o târfă.
-Degeaba îţi pare rău şi laşi capul plecat, ce a fost între noi demult s-a terminat.
-Deşii tu crezi că esţi la înălţime, eu sunt şi voi fi mereu mai sus ca tine.
-Mi-e egal cu 0 tot ce faci.
-Mi-e scârbă să-ţi mai aud numele.
-Poate ar mai fi fost multe de spus, dar mi-a plăcut ideea de a pune PUNCT.
-Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc.
-Încă am suflet de copil care refuză să crească, mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proastă.
-Lasă-mă cu textele ce nu mă interesează. Lasă-mă cu lumea ce nu mă agreează.

FUNDă :*?

| Anaalex520 a răspuns:

- Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

- In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

- Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

- Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.

- O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…

- Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...

- Dansez pe sarma DND

- Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

- Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... :D

- Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …..MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| EgoFiet a răspuns:

-Ai distrus un peisaj plin de culoare. L-ai innegrit si doare, acum e fara soare.♥

-Poate ca m-ai mintit, m-ai inselat, dar esti singurul pe care l-am iubit si il iubesc cu adevarat! happy

-Nu-mi spune că te vei schimba, nu te cred. Nu ai știut să apreciezi dragostea mea, dar în viața toate se plătesc, nu uita.

-De azi, nu îți mai spun pe nume. Ești doar o cunoștință, nu cineva anume.

-Nu plânge, zâmbește, vei vedea, va fi bine, că după atâtea ploi apar și zile senine!

-In inima mea tristă, tu vei zâmbi mereu. și crede-mă. fără tine nu mai sunt eu!

-Te văd acum pe stradă ținând pe-altcineva de mană. Vrei să mă uiți dar dragostea o să rămână!happy

-Și cum ar putea să nu îmi fie dor. de clipele când mă strângeai în brațe, și îmi șopteai "te ador"?

-Mândră și mulțumită de mine, special pentru alea care mă vorbesc de "bine"

-Vreau să mă remarc, să nu fiu cicălită. Să rămân mereu o puștoaică cam trăsnită!

-O veșnicie doar pe tine te-aş iubi, clipă de clipă, ceas de ceas, zi de zi!

-Poate nu mă compar cu ea. Știu, arată super bine. Cel putin. eu nu am sânge de Curvă în mine!

-Mi-am dat seama din prima și nu e de mirare... Că ești mai zdreanță decât preșul mă-tii de la intrare!

-E prea târziu acum, nu mai cred în vorbe goale. fără fapte. cuvintele tale sunt banale.

-Nu are rost să plângi. fii tare, doar ești domnișoară-n toată firea. Nu-ți umezi, iar, fără rost, privirea!

-Abia aștept să îți văd fața plină de uimire... Când o să îți demonstrez că pot și fără tine!

-Am învățat să zâmbesc, când tot`înăuntrul meu se prăbușește! :]

-Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

-Şi eu am plâns, şi eu am râs, şi eu am răbdat. Însă şi cu lacrimi în ochii tot am luptat

-Poate să plouă, să ningăa, să fulgere, să tune. eu fac doar ce simt. nu fac ce mi se spune!

-Pe aceeași banca-nvechită, te-așteaptă o inimă nefericită.

-Amintește-ți cu câtă ușurință m-ai lăsat. Am promis și așa o să fac: nu merită sa plâng după un băiat.

-A fost un inceput frumos urmat de un sfarsit urat. Dar orice sfarsit isi are un nou inceput.

-Nu e ceea ce pare! Aparenţele, ştii bine, sunt înşelătoare.

-Şi când nu mă simt bine, TU eşti cel mai bun medicament pentru mine! ♥

-Sunt genu de fată ipocrită, genu de fată care știe să mintă că-i fericită.

-Pe dinafară mă prefac că totu-i bine. Chiar dacă am pe suflet ceva care mă reţine.

-Întotdeauna să zâmbeşti, nu se ştie pe cine cucereşti!

Sper sa-ti placa!

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute