| Corina66 a întrebat:

Astăzi este a 12a zi în care menstruaţia îmi întârzie. Ţin să menţionez că am o infecție în sânge. Aceasta poate fi cauza întârzierii menstruaţiei? Multumesc anticipat!????

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

O serie de afectiuni genitale perturba ciclu menstrual. Infectiile vaginale, uterine, anexitele, infectiile ovariene – toate acestea perturba ciclul menstrual, daca ai una din aceste infectii poate sa iti intarzie menstruatia.
Dar si daca ai o boala cronica poate sa iti intarzie menstruatia, boli precum: diabetul zaharat, obezitatea, boli cardiace, afectiuni endocrine, boli hepatice, TBC etc.