| Pandora01 a întrebat:

Cand am fost mica am avut o prietena cu care am rupt legatura acum ceva timp iar acum am vazut ca in preajma ei m.am schimbat foarte mult. Eu eram o fire foarte sociabila dar acum cand vad pe cineva nou efectiv ma uit la el/ ea si tac sau zambesc ca proasta iar daca spun ceva e serios ci nu o gluma iar nimanui nu ii plac doar conversațiile serioase. Cum as putea sparge bariera asta si efectiv sa nu imi mai fie frica de oameni? Mi.am dat seama ca nu ei sunt problema pentru ca o fata care mai iese afara mereu face pe toti sa rada iar eu sunt acolo asa ca o umbra...

Răspuns Câştigător
| DianneDia a răspuns:

Sincer, sunt în aceeași situație ca tine.Din propria experienta, mi-am dat seama ca suntem în poziția asta, deoarece ne este teama de tot ce înseamna nou. Suntem o fire fragila și cea mai buna soluție este sa ai încredere în tine și un pic de curaj/tupeu. Sper sa te ajute...

1 răspuns:
| iDarkness a răspuns:

Nu te schimba pentru o persoana, daca asta e problema ta si tu nu ai incercat sa o remediezi pana acum, inseamna ca iti place stilul asta de viata.