| catalin231998 a întrebat:

Ce carti trebuie sa citesc in vara asta. Mentionez ca trebuie sa trec in clasa a 9-a. Dau funda promit

Răspuns Câştigător
| Annonymus333 a răspuns:

Pai. depinde de scoala in care esti si de orasul din care esti. Eu cand eram a 9 a a trebuit sa citesc Maitreyi de Mircea Eliade; Amintiri din copilarie de Ion Creanga; Moara cu noroc de Slavici; Tinerete fara batranete si viata fara de moarte de Petre Ispirescu; Romeo si Juileta de Shakespeare si cam atat.
Sper ca am fost de ajutor.

1 răspuns:
| mady9 a răspuns:

Citeste sigur maitriy ca e buna cartea si moara cu noroc dar si carti care se vor da la bac si opere pe care le vei studia in anii de liceu mie asa mi s-a zis sa citesc ca tot a 9a trec si eu! sper ca te-am ajutat funda? big grin